Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle jak wybielić zęby w domu

Jak wybielić zęby w domu?

Data publikacji 7 lipca 2022

Jak wybielić zęby w domu? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu? Poznaj domowe sposoby na to, aby Twój uśmiech stał się Twoim atutem a nie czymś czego się wstydzisz.

Dlaczego zęby żółkną?

Zastanawiasz się dlaczego Twoje zęby stały się żółte? Powodów może być wiele a między innymi może być to przez:

  • niedbałą higiena jamy ustnej – nie wykonywanie takich czynności, jak nitkowanie i mycie zębów, nie płukanie jamy ustnej
  • starzenie się – wraz z upływem lat szkliwo na zębach się ściera i staje się coraz cieńsze 
  • palenie papierosów – nie od dzisiaj wiadome jest, że palacze produktów tytoniowych są znacznie bardziej narażeni na żółte zęby
  • złą dietę – niektóre produkty wpływają na nasze uzębienie przebarwiająco, są to m.in. produkty, takie jak wino, herbata, kawa, pepsi i coca cola
  • warunki genetyczne – kolor zębów można odziedziczyć wraz z genami
  • długotrwałe przyjmowanie pewnych leków – stosowanie pewnych antybiotyków może zmienić ubarwienie zębów na kolor żółty

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Jak wybielić zęby w domu?

Aby wybielić zęby w domu można stosować następujące techniki:

  • szczotkowanie zębów za pomocą sody oczyszczonej,
  • płukanie jamy ustnej olejem kokosowym,
  • szczotkowanie za pomocą aktywnego węgla,
  • szczotkowanie za pomocą kurkumy.
jak wybielić zęby w domu

Wybielanie zębów – szczotkowanie za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest częstym składnikiem w pastach do zębów. Ma ona właściwości wybielające, które mogą niektórym pomóc uzyskać bielszy kolor zębów. Lecz należy pamiętać, aby nie stosować tej formy wybielania przez dłuższy okres, gdyż mogłaby ona uszkodzić szkliwo zębów. Dodatkowo osoby noszące aparat ortodontyczny lub retencyjny nie mogą stosować tej formy wybielania zębów, ponieważ mogłaby ona rozmiękczyć klej aparatu.

Jak wybielić zęby sodą oczyszczoną? Aby wybielić zęby w ten sposób należy złączyć ze sobą  2 łyżeczki wody z jedną łyżeczką sody. Takim zestawieniem należy dokładnie wyszczotkować uzębienie. 

Ssanie oleju kokosowego może wybielić zęby

Olej kokosowy ma właściwości usuwające bakterie, które znajdują się na płytce zęba i bakterie, które powodują zapalenie dziąseł. Olej ten nie zawiera kwasów, które mogłyby uszkodzić uzębienie. Jest to naturalna metoda wybielająca zęby, dzięki której można też przeciwdziałać z problemami z próchnicą. 

Jak wybielić zęby olejem kokosowym? Aby wybielić zęby tym sposobem należy nałożyć jedną łyżkę oleju oraz włożyć ją do ust. Następnie należy zacząć ssać produkt i przesuwać go po jamie ustnej. Cały proces powinien trwać ok. 12 minut.

Szczotkowanie za pomocą aktywnego węgla

Węgiel aktywny, to substancja organiczna powstała najczęściej z miazgi drzewnej. Węgiel ten nakładany na zęby ma za zadanie pozbycie się osadu nazębnego spowodowanego przez spożywanie kawy, herbaty, czerwonego wina i palenia papierosów. Jednak tej metody nie należy stosować za często, gdyż może ona uszkodzić szkliwo zęba.

Jak wybielić zęby za pomocą aktywnego węgla? Aby wybielić zęby tym produktem należy połączyć ze sobą odrobinę sproszkowanego węgla aktywnego z jedną łyżeczką wody. Następnie na szczoteczkę należy nałożyć miksturę i delikatnie ją rozprowadzać po zębach. Po wyszczotkowaniu – pozostaw pastę na 2 minuty a następnie wypłucz dokładnie jamę ustną oraz umyj zęby pastą.

Jak wybielić zęby w domu? Szczotkowanie za pomocą kurkumy

Jedną z właściwości kurkumy jest zapobieganie odkładaniu się osadu na płytce zęba. Jednak stosując tą metodę należy uważać, ponieważ kurkuma jest ostrą przyprawą, która  może podrażnić dziąsła. Dodatkowo nie zaleca się stosowanie kurkumy za często, gdyż może ona przynieść odwrotny efekt niż był zamierzony.

Jak wybielić zęby za pomocą kurkumy? Aby wybielić zęby tym sposobem należy organiczną kurkumę nałożyć na mokrą szczoteczkę do zębów oraz zacząć szczotkowanie. Po wyszczotkowaniu pozostaw produkt na ok. 3 minuty na zębach a następnie dokładnie wypłucz jamę ustną oraz umyj zęby pastą.

https://fitcouple.pl/trening-dla-poczatkujacych-co-warto-wiedziec/

Redakcja fitcouple.pl

Kasia, pasjonatka zdrowego stylu życia, dzieli się swoją wiedzą na stronie fitcouple.pl, skupiającej się na diecie, zdrowiu, sporcie, urodzie i lifestyle. Jej wpisy są inspiracją dla tych, którzy pragną harmonii między aktywnym trybem życia, a dbałością o własne ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Modelowanie policzków Kraków