Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jak pozbyć się cellulitu z ud

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Data publikacji 22 maja 2022

Choć każda kobieta chce wyglądać pięknie i pociągającą, to jednak wiele z nich pomimo swoich najszczerszych chęci i starań, miewa poważne problemy z cellulitem. Szczególnie często widoczny jest on na udach, co bardzo negatywnie wpływa na wygląd nóg. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że tak wiele kobiet szuka informacji, jak pozbyć się cellulitu z ud. Co więc należy o tym wszystkim widzieć? Czy jest jakiś skuteczny sposób na to, aby pozbyć się tego brzydkiego problemu?

Zobacz także: Jak wybielić zęby w domu?

Czym jest i jak powstaje cellulit?

Podstawową sprawą, o której trzeba się na początek dowiedzieć podczas zastanawiania się nad tym, jak można pozbyć się cellulitu z ud, jest jego pochodzenie i zrozumienie tego, czym on tak w ogóle jest. Wiedza ta pozwoli skuteczniej z nim walczyć, lecz także przeciwdziałać jego powstawaniu.
Czym jest więc cellulit? Jest to po prostu tkanka tłuszczowa, która w wyniku różnych czynników rozłożyła się pod skórą w nieprawidłowy sposób. Powoduje to powstanie na skórze widocznych, bardzo nieestetycznych grudek, co często nazywane jest także pomarańczową skórką, ponieważ ją właśnie przypomina.
Jakie mogą być powody takiego nieprawidłowego rozłożenia się tkanki tłuszczowej? Jak się okazuje, może być ich naprawdę wiele. Przede wszystkim wspomnieć więc trzeba siedzący tryb życia, a także brak odpowiedniej aktywności fizycznej. Dodatkowo do powstawania cellulitu przyczynić się może nieprawidłowa dieta, a konkretniej mówiąc nadmierna ilość soli i cukru w pożywieniu. Czynnikami mogącymi spowodować powstawanie cellulitu są także papierosy, obcisłe ubrania czy też wada postawy.

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Bez względu jednak na to, jaki jest powód powstania cellulitu na udach, wiele kobiet szuka sposobu na to, aby się go pozbyć. Co więc w takim wypadku należy zrobić? Jakie są skuteczne i sprawdzone sposoby na to, aby zlikwidować cellulit na udach?
Na początek należy dowiedzieć się, z jakim stopniem cellulitu ma się do czynienia. Jeśli bowiem jest on na początkowej fazie swojego rozwoju, dość szybko i skutecznie można się z nim uporać poprzez prostą aktywność fizyczną, czyli np. jazdę na rowerze lub bieganie.
Jeśli jednak cellulit jest już mocno rozwinięty, konieczne będzie zastosowanie nieco innych, znacznie bardziej zaawansowanych metod. Doskonałym pomysłem jest w tym wypadku np. specjalny masaż antycellulitowy. Pozwala on rozbijać tkankę tłuszczową, aby lepiej się wchłaniała i rozkładała pod skórą.
Często polecanym sposobem na walkę z cellulitem jest branie naprzemiennie zimnego i gorącego prysznica. Polewanie ud wodą o różnej temperaturze może pobudzić ciało, a przede wszystkim okolice ud do lepszego działania poprzez poprawę krążenia krwi.
Dodatkowo wiedzieć trzeba, że cellulit można usunąć poprzez picie dużej ilości wody, a także stosowanie specjalnego peelingu kawowego.
Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, że rewelacyjnym sposobem na walkę z cellulitem są specjalne ćwiczenia. Szczególnie w tym wypadku poleca się proste przysiady, lecz także ćwiczenia z hula-hop. Dużą popularnością cieszy się ten ostatni sposób, ponieważ łączy dobrą zabawę z masażem i aktywnością fizyczną.

https://fitcouple.pl/hashimoto-co-to-za-choroba/

Redakcja fitcouple.pl

Kasia, pasjonatka zdrowego stylu życia, dzieli się swoją wiedzą na stronie fitcouple.pl, skupiającej się na diecie, zdrowiu, sporcie, urodzie i lifestyle. Jej wpisy są inspiracją dla tych, którzy pragną harmonii między aktywnym trybem życia, a dbałością o własne ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozbyć się cellulitu z ud