Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe zębów czyli endodoncja

Data publikacji 23 stycznia 2023


Leczenie kanałowe zębów kojarzy się z bólem i wieloma wizytami. Oferowane zabiegi endodoncji mikroskopowej mogą zmienić opinie pacjentów.

Endodoncja mikroskopowa Kraków oferuje zabiegi leczenia kanałowego zębów.

Co to jest endodoncja mikroskopowa?

Endodoncja mikroskopowa jest zabiegiem stomatologicznym kanałowego leczenia zębów. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie dentystycznym przy użyciu specjalistycznych narzędzi i dokładnego mikroskopu.

Jest to ostatni etap leczenia zachowawczego, który ma na celu opanowanie infekcji głębokich struktur zęba. Zabieg ten pozwala na zachowanie zęba i uniknięcie jego ekstrakcji.

Kiedy do leczenia zęba potrzebny jest endodonta?

Lekarz endodonta zajmuje się przypadkami zaawansowanej próchnicy, która dociera do głębszych struktur zęba. Stan zapalny miazgi objawia się:

  • silnym bólem
  • uczuciem rozpierania wokół zęba
  • nadwrażliwością na wysoką temperaturę
  • obrzękiem

Wszystkie wymienione objawy powinny być ocenione i zweryfikowane przez specjalistę. Usługę taką oferuje endodoncja mikroskopowa Kraków.

Następne kroki leczenia

Potwierdzona przez lekarza próchnica wymaga odpowiedniego leczenia. Dalsze kroki powinno podjąć się jak najszybciej. Aby wyleczyć zainfekowany ząb, usuwa się tkankę objętą zakażeniem. Taki zabieg wymaga dotarcia do kanałów korzeniowych zęba. Dzięki specjalnym narzędziom, lekarz endodonta jest w stanie usunąć zainfekowaną tkankę zęba.

Skuteczność zabiegu gwarantuje użycie mikroskopu. Zapewnia on dokładność i precyzję, która jest kluczowa w leczeniu endodontycznym. Do zabiegu używa się również aparatu RVG, który daje możliwość kontrolowania procesu, jakim jest opracowanie kanałów zęba. Radiowizjografia wykonywana jest cyfrowym aparatem rentgena o minimalnej dawce promieniowania.

Leczone kanały dezynfekuje się specjalnymi środkami podawanymi do komory i korzeni zęba. Ich funkcja polega na odkażeniu otwartego zęba oraz usunięciu bakterii i resztek miazgi.

Wyczyszczone w czasie zabiegu kanały wypełniane są trwałymi i bezpiecznymi materiałami. Po takim zabiegu, leczony ząb uzupełniany jest materiałem kompozytowym.

Leczenie endodontyczne w czasie jednej wizyty

Leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu nie daje gwarancji prawidłowości przeprowadzonego zabiegu. Skutkuje to długotrwałym procesem leczenia i wieloma wizytami w gabinecie stomatologa. Endodoncja mikroskopowa Kraków zapewnia najwyższą jakość leczenia w czasie jednej wizyty.

Nowoczesne leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Wykorzystuje się do tego specjalny system komputerowy aplikujący znieczulenie. System gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie procesu znieczulenia i zabiegu endodontycznego. W niektórych przypadkach zabieg można przeprowadzić w płytkim znieczuleniu ogólnym, pod okiem anestezjologa.

Komfort leczenia

Nowoczesne leczenie kanałowe oferowane przez gabinety endodoncja mikroskopowa Kraków daje gwarancję całkowicie bezbolesnego zabiegu. Dla pacjenta oznacza to brak przykrych doznań oraz zabieg endodontyczny przeprowadzany w ciągu jednej wizyty. 

Redakcja fitcouple.pl

Kasia, pasjonatka zdrowego stylu życia, dzieli się swoją wiedzą na stronie fitcouple.pl, skupiającej się na diecie, zdrowiu, sporcie, urodzie i lifestyle. Jej wpisy są inspiracją dla tych, którzy pragną harmonii między aktywnym trybem życia, a dbałością o własne ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

tabletki na potencję